Już wkrótce rozpoczynamy rekrutację do projektu Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”! - Wydział Filologiczny
    • 25 LIP 18

Informujemy, że zmieniają się zasady rekrutacji do projektu Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”. Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej. Ponadto dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” oferowane przez nas zajęcia będą BEZPŁATNE.

Limit przyjęć w roku akademickim 2018/2019 wynosi 180 uczestników. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o wpisaniu na listę osób przyjętych do projektu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. W naszej ofercie znajdują się trzy grupy językowe:

• z językiem angielski i rosyjskim;
    • z językiem niemieckim i hiszpańskim;
    • z językiem norweskim i włoskim.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE WARUNKÓW REKRUTACJI

1. Do projektu zostanie przyjęta równa liczba kobiet (50%) i mężczyzn (50%).
    2. Do projektu zostanie przyjęta równa liczba mieszkańców miast (50%) i wsi (50%).
    3. W projekcie zostanie zarezerwowane 2% miejsc dla osób niepełnosprawnych (wymagane jest orzeczenie o niepełnosprawności dziecka).
    4. W przypadku dzieci z rodzin w trudnej sytuacji społecznej zgłoszenia będą przyjmowane poza kolejnością w myśl zasady wyrównywania szans (wymagane jest zaświadczenie z instytucji pomocy społecznej).
    5. W projekcie nie zostaną wprowadzone dodatkowe warunki wstępne (np. znajomość określonych języków obcych).

JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO DO PROJEKTU W SPOSÓB PRAWIDŁOWY?

Aby zgłosić dziecko do projektu, będzie należało przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy pod adres e-mailowy: malypoliglota@univ.szczecin.pl. UWAGA! Formularze zgłoszeniowe przesłane poza terminem oficjalnie ogłoszonej rekrutacji nie zostaną rozpatrzone! Formularze zgłoszeniowe wypełnione lub zeskanowane w sposób nieczytelny nie zostaną rozpatrzone!

1. Za prawidłowe pod względem formalnym uznaje się zgłoszenie zawierające następujące dane kandydata: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, poziom znajomości języków obcych oraz dane rodzica lub prawnego opiekuna kandydata: imię i nazwisko, adres e-mailowy, telefon kontaktowy.
    2. W zgłoszeniu należy wskazać grupę językową pierwszego wyboru spośród grup oferowanych w projekcie oraz grupę językową drugiego wyboru w przypadku wyczerpania limitu miejsc w grupie pierwszego wyboru.
    3. Formularz zgłoszeniowy zawiera dodatkowe oświadczenia dotyczące:

– znajomości Regulaminu projektu Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”;
    – przetwarzania danych osobowych.

1. Formularz zgłoszeniowy należy podpisać odręcznie.
    2. Do zgłoszenia należy dołączyć następujące załączniki, jeśli dotyczą kandydata:

– orzeczenie o niepełnosprawności dziecka;
    – zaświadczenie z instytucji pomocy społecznej.

Kandydaci zakwalifikowani do projektu otrzymają informację na adres e-mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym w ciągu pięciu dni od przesłania zgłoszenia. Osoby niezakwalifikowane do projektu zostaną automatycznie wpisane na listę rezerwową. W przypadku rezygnacji osób przyjętych do projektu kandydaci z listy rezerwowej będą przyjmowaniu według kolejności zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do projektu z listy rezerwowej otrzymają niezwłocznie informację na adres e-mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.