• 05 CZE 19

  Programu międzynarodowej konferencji naukowej pt. Pérégrinations vers le divin 6-9.06.2019r.,

  Programme Pobierowo 6-9 juin 2019

  • 05 CZE 19

  Odwołane zajęcia dla III roku i konsultacje z dr A. Kamińską

  Informujemy, że konsultacje i zajęcia z dr A. Kamińską w dniu 05.06.2019r. są odwołane dla III roku I stopnia z przedmiotu Historia literatury francuskiej. Zajęcia zostaną odrobione w późniejszym terminie uzgodnionym ze studentami.  

  • 30 MAJA 19

  Międzynarodowa Konferencja Naukowa – Pérégrinations vers le divin 06-09.06.2019 r.,

  Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Pérégrinations vers le divin ( Peregrynacje ku transcendencji) odbędzie się w dniach 6-9 czerwca 2019 w Szczecinie i Pobierowie. Organizatorem jest Katedra Filologii Romańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem konferencji jest zgłębienie literackiego obrazu peregrynacji, podróży, wędrówki egzystencjalnej człowieka w kierunku świata wyższych wartości duchowych. Chodzi o nazwanie wzrostu ku rzeczywistości transcendentnej, które

  • 28 MAJA 19

  Promocja Wydziału Filologicznego i Katedry Filologii Romańskiej

  W dniu 14 maja 2019 roku w IX LO im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie odbyła się promocja Wydziału Filologicznego i Katedry Filologii Romańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Studenci wraz Panią dr Wiolettą Piegzik przedstawili licealistom ofertę edukacyjną studiów filologicznych. Podczas spotkania w sześciu grupach wygłoszono następujące referaty: – Dlaczego warto wybrać Uniwersytet Szczeciński i Wydział Filologiczny?