• Konferencje naukowe

  Zaproszenie na konferencję “Pérégrinations vers le divin” – Pobierowo, 6-9 czerwca 2019r.

  Colloque international Pérégrinations vers le divin

  Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Pobierowo 28-30.10.2016

  konf1

  Termin rewolucja, zgodnie z etymologią, rozumiany jest jako ‘nawrót, jako powrót do stanu pierwotnego. Jednocześnie traktowany jest jako odwrócenie dotychczasowego porządku. Zakłada więc zmianę, w wyniku której powstaje zasadniczo nowa sytuacja. Podbnie jak gwiazdy, które cyklicznie wracają w to samo miejsce na swoich orbitach, również człowiek powraca do przeszłości, by w oparciu o tradycję, wartości oraz kulturę budować przyszłość.

  Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy oraz chcących włączyć się w dyskusję na temat roli i miejsca człowieka w kontekście ideii rewolucji, rozumianej jako zaangażowanie się w szczerzenie postęu, walka duchowa i intelektualna posczególnych jednostek, jak i całych narodów, oraz droga przekształacania społecznego, zaparaszamy do uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Naukowej, która obędzie się w dniach 28-30 października, w Pobierowie.

  Homme_révolutionnaire_PROGRAMME

 • Konferencje studenckie

  I Studencka Ogólnopolska Konferencja Naukowa

  I STUDENCKA OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

   PERSPECTIVES FRANCOPHONES (PERSPEKTYWY FRANKOFOŃSKIE)

  konferencje-studenckie1

  Konferencja odbędzie się w listopadzie 2016 roku w ramach corocznych Dni Kultury Francuskiej organizowanych przez Stowarzyszenie Alliance Française w Szczecinie.

  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Naukowej, która mamy nadzieję będzie wydarzeniem cyklicznym i pozwoli studentom i doktorantom na przedstawienie ich zainteresowań związanych z kulturą i cywilizacją krajów francuskiego obszaru językowego oraz na dyskusję wokół zagadnień historycznych i wydarzeń aktualnych związanych z szeroko pojętą kulturą frankofońską.

  Zależy nam bardzo na upowszechnieniu idei wymiany naszych doświadczeń i zainteresowań wśród studentów filologii, nie tylko romańskich. Zaproszenie kierujemy również do studentów innych kierunków. Liczymy na prezentację referatów w ujęciu porównawczym, tak by interdyscyplinarność wpisana w działania Koła pozwoliła nam na wypracowanie szerszej perspektywy naukowej.
  Konferencja – szczegóły