• 22 LUT 19

LEGIA AKADEMICKA – wydłużony termin zapisów

Termin składania wniosków do udziału w programie Legii Akademickiej został wydłużony do 8 marca 2019 r. Uniwersytet Szczeciński będzie organizatorem części teoretycznej szkolenia wojskowego, a część praktyczną, w formie ćwiczeń poligonowych, przeprowadzą Wojewódzki Sztab Wojskowy i Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Wypełnione zgłoszenia do odbycia szkolenia teoretycznego w programie „Edukacja Wojskowa Studentów w Ramach Legii Akademickiej” w roku akademickim 2018/2019, przyjmowane są na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71-79, pok. 163).

Wniosek do pobrania  na stronie internetowej www.legiaakademicka.usz.edu.pl lub w dziekanacie WH.

W szkoleniu mogą wziąć udział studenci ze wszystkich szczecińskich uczelni.

Szkolenie praktyczne w ramach programu będzie realizowane w trakcie przerwy wakacyjnej (lipiec-sierpień i sierpień-wrzesień). Student musi wybrać jedną z tur szkoleniowych, która trwa 6 tygodni i składa się z dwóch modułów:

szkolenia podstawowego – trwającego 21 dni, zakończonego egzaminem, złożeniem przysięgi i uzyskaniem stopnia szeregowego rezerwy,

szkolenia podoficerskiego – trwającego 21 dni, zakończonego egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

„Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż.” – czytamy na stronie Legii Akademickiej.

Więcej informacji: http://legiaakademicka.usz.edu.pl/