• 09 LIP 18
    NAGRODA GONCOURTÓW – WYBÓR POLSKI 2018

Interdysyplinarne Koło Naukowe „FILOROM” ogłasza nabór do Studenckiego Jury Listy Goncourtów – wybór polski 2018.

Udział w tym prestiżowym wydarzeniu jest dla studentów szansą na spotkanie z kulturą francuską; dzięki naszemu udziałowi Katedra Filologii Romańskiej co roku otrzymuje 16 najnowszych i najlepszych powieści, które trafiają do Biblioteki Międzywydziałowej.

Jury przez 3-4 tygodnie października ma do przeczytania książki przesłane przez Instytut Francuski, głównego organizatora. Wybór tej najlepszej, według studentów Romanistyki w Szczecinie, ogłoszony jest pod koniec października. Następnie, w ostatni weekend października przewodnicząca/ przewodniczący naszego Studenckiego Jury wyjeżdża na obrady do Krakowa, gdzie wspólnie z przedstawicielami innych uczelni prezentuje nasz wybór. Obradom towarzyszy uroczysty obiad Goncourtów – „déjeuner Goncourt” oraz spotkanie z ubiegłorocznym zwycięzcą.

Funkcja przewodniczącej/ przewodniczącego jest przechodnia; każdego roku wybieramy wspólnie inną osobę. Chętnych zapraszamy do udziału w obradach Jury.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy:

m.karcz.napieraj@gmail.com

lub monika.karcz@usz.edu.pl