• 03 CZE 19

Szczecin Culture Hub 4 – wykład prof. C. Spooner “White Dress: A Gothic Cultural History”

Instytut Anglistyki oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski serdecznie zapraszają na ostatnie w tym semestrze wydarzenie z serii „Szczecin Culture Hub,” związane z obchodami 20lecia istnienia szczecińskiej anglistyki. W czerwcu będziemy gościć jedną z czołowych naukowczyń w zakresie kultury gotyckiej, wybitną specjalistkę w dziedzinie gotyckiej popkultury i mody, prof. Catherine Spooner z Uniwersytetu w Lancaster, Wlk. Brytania. Prof. Spooner przedstawi wykład nt. białej sukni w literaturze i kulturze gotyckiej – począwszy od Pani Havisham z „Wielkich Nadziei” Dickensa po Narzeczoną Frankensteina i wampirzyce w „Drakuli” Stokera – udowadniając, iż to właśnie biała suknia jest najbardziej powszechną ikoną gotyku w kulturze popularnej. Wykład prof. Spooner stanowi przedsmak jej najnowszej książki właśnie na ten temat. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 11 czerwca br. na Wydział Filologiczny US, al. Piastów 40b, budynek 4, sala 17-19. Wykład odbędzie się w j. angielskim i ma charakter otwarty.

Szczecin_Culture_Hub_flyerA5_white_curves