• 28 MAJA 19

Udział studentek filologii romańskiej w programie Atelier Littéraire Gdańsk 15-16 maja 2019 roku

W dniach 15-16 maja 2019 roku studentki filologii romańskiej: Sara Hawrył, Alicja Szczęsna, Anna Jaworska wraz z dr Aleksandrą Kamińską wzięły udział w programie Atelier Littéraire Gdańsk. W ramach projektu studentki miały okazję spotkać się z francuskim pisarzem Patrickiem Deville’em, wysłuchały inspirującego wykładu oraz wzięły udział w pasjonującej dyskusji o współczesnej literaturze francuskiej. Jednak kluczowym punktem programu była prezentacja – nasze studentki przybliżyły słuchaczom skomplikowaną a jednocześnie pasjonującą historię Szczecina, czym bardzo zainteresowały francuskiego pisarza. To nie przypadek, że punktem wyjścia był rok 1860 – zupełnie jak w powieściach Patricka Deville’a. Twórczość pisarza jest pełna niesamowitych zbiegów okoliczności – zapraszamy do ich odkrywania. Powieści Kampuchéa i Pura Vida zostały przekazane do Biblioteki Międzywydziałowej.

Serdecznie dziękujemy Pani Prodziekan ds. Studenckich dr Ninie Pielacińskiej oraz Kierownikowi Katedry Filologii Romańskiej Pani Profesor Swietłanie Niewzorowej za wsparcie naszego projektu. Nie możemy się już doczekać kolejnego Atelier Littéraire!